Użytkowość
29. Grudzień 2010

Użytkowość i springery

Rasa ta od wielu lat towarzyszy myśliwym podczas polowań. Zarówno w przeszłości, jak i dziś springer spaniel angielski jest dla swojego menera (czyli przewodnika) powodem do dumy.
Jest to rasa niezwykle inteligentna z wrodzoną pasją łowiecką. Łatwość szkolenia tej rasy przynosi zadowolenie zarówno młodym jak i tym bardziej doświadczonym myśliwym. Springer spaniel angielski jest psem wszechstronnym i doskonale sprawdza się jako : "płochacz", "tropowiec", "pies aportujący", a znam i przypadki "dzikarzy" :)
Psy tej rasy, dzięki swojemu przyjaznemu nastawieniu do innych psów, znakomicie sprawdzają się na polowaniach w towarzystwie innych czworonogów. Springer to również pies samodzielny i nie zawiedzie swojego przewodnika w bardziej kameralnym otoczeniu.
Rasa ta osiąga równie doskonałe wyniki na próbach polowych, Konkursach Małych Ras oraz na Konkursach Tropowców.
Springer spaniele to psy ufne, bezgranicznie wpatrzone w swojego menera. W zamian chcą być jedynie kochane i czuć bliskość człowieka. Dlatego rasa ta przeznaczona jest tylko dla myśliwych poszukujących zarówna psa użytkowego jak i pełnoprawnego członka rodziny.  

Mimo, iż większość przedstawicieli tej rasy ma duże predyspozycje łowieckie, przed zakupem szczenięcia warto poprosić hodowcę o radę przy wyborze konkretnego skojarzenia jak i szczenięcia. 

 
"William" Lordsett White Lie