Dieta BARF w praktyce

o rasie » Dieta BARF w praktyce

O diecie BARF dość sporo informacji znajdą Państwo w zakładce "Żywienie springera", którą polecamy przeczytać przed rozpoczęciem takiej diety.

Tutaj chcemy Państwu pokazać, że ta dieta nie musi być skomplikowana czy kłopotliwa. Jednocześnie informujemy, że zawsze służymy radą w zakresie diety BARF nabywcom naszych szczeniąt.

Mięsne zakupy:
Osobiście korzystamy z kilku źródeł takich jak sklepowe promocje, bazarki, oraz zakupy internetowe. Zdecydowanie najprostszą rzeczą jest zakup gotowych produktów. Tu polecam gorącą sklep barfiaki.pl gdzie znajdą Państwo szeroki wybór, doskonałą jakość i przystępną cenę. Można tam kupić mięso typu indyk, wołowina, kaczka jak i bardziej wyszukane typu gęś, koza, baranina, królik.
Dostępny jest mięso mielone jak i kawałkach. Osobom początkującym polecam mixy mają w składzie kilka rodzajów miesa, kości mielone jak i podroby. Zamówienie przychodzi kurierem w boksach z kruszonym lodem i nawet w okresie letnim dociera w pełni zamrożone.

Wyjazdy:
To temat, który najbardziej Państwa martwi. Ale i tu jest proste rozwiązanie.
1. Pierwsza opcja to bieżące zakupy na wyjeździe. W każdym markecie znajdziemy mięso i możemy je codziennie kupować psu jeśli nie mamy lodówki w pokoju.
2. Opcja numer 2 to gotowe puszki mięsne dobrych firm, zawierające dużą ilość mięsa. Tu polecam firmy : Meatlove, Eden, Wolfblut.

Suplementy:
Tak, dieta BARF wymaga suplementacji. Podstawowymi suplementami są drożdże piwne oraz algi. Możemy dodatkowo podawać olej z łososia w okresach wymiany włosa, dziką różę wspomagająco odporność. Istnieją też gotowe preparaty dla juniorów i psów dorosłych skierowane dla psów żywionych BARFEM. I tu polecam firmę POKUSA , gdzie znajdziemy duży wybór suplementów.

Prawdy i mity:
- dieta BARF jest droższa niż karma
NIE. Dieta BARF kosztuje porównywalnie do karmy bezbożowej.

- psy jedzące surowe mięsą są bardziej pobudzone.
NIE. Jest to nie prawda, a wręcz przeciwnie. Przy diecie BARF porcje są większe, a dzięki temu pies jest bardziej syty i zrelaksowany.

- dieta BARF jest bardziej prcochonna niż podawanie suchej karmy.
Tak.  Dieta ta nie jest aż tak prosta jak nasypanie kubka suchej karmy.

- dieta BARF wymaga wiedzy
Tak. Jak każda dieta i ta ma swoje zasady, które powinniśmy przyswoić przez rozpoczęciem. Hodowca z dużym doświadczeniem na pewno pomoże osobom początkującym wdrożyć się w arkana BARFa.

Zapraszam, do preczytania opinii na temat BARFA napisanych przez właścicieli Lordsettowych springerów :)
 

Facebook